Afgelopen weekend stonden in Nederland de midfondvluchten op het programma. Onder prima omstandigheden werden mooie concoursen vervlogen en op verschillende hokken werden indrukwekkende prestaties geleverd. Eén van de meest opvallende uitslagen kwam op naam van Gebr. Homma.
De broers Ydo en Elco Homma behoren al jarenlang tot de absolute top van de Nederlandse duivensport. Hun naam werd vorig seizoen nog internationaal gevestigd dankzij hun fenomenale duivin “Olympic Marion”, die werd bekroond als 2e Olympiadeduif in de categorie Vitesse. Een prestatie die slechts voor de allerbeste duiven is weggelegd.
Ook in 2026 laten de broers zien dat hun succes geen toeval is. Dit seizoen wordt er gespeeld vanaf een nieuwe accommodatie en bovendien met een relatief kleine ploeg duivinnen. Juist daarom is de prestatie van afgelopen weekend extra indrukwekkend te noemen.
Op de provinciale vlucht vanuit Arlon over een afstand van 353 kilometer werd een uitslag neergezet waar menig liefhebber alleen maar van kan dromen:
2-7-8 etc. Provinciaal Arlon (353 km) tegen 6.952 duiven
17 prijzen van de 19 ingezette duiven
Onder dit artikel hebben wij tevens een foto toegevoegd van de eerste duif die verantwoordelijk was voor deze schitterende prestatie.
Ydo en Elco, van harte gefeliciteerd met deze fantastische uitslag! 🏆🕊️














