Afgelopen weekend was een bijzonder weekend in Nederland. Door de extreme warmte van donderdag en vrijdag werden verschillende vluchten afgelast of aangepast. Toch konden er op zaterdag en zondag nog voldoende wedstrijden worden vervlogen.
Eén van de absolute smaakmakers was Gebr. Scheele, dat een geweldige dubbelslag wist te behalen vanuit Cambrai. De combinatie behoort al jarenlang tot de gevestigde namen binnen de Nederlandse duivensport.
🏆 1-2-4-9-10 etc. Cambrai Jonge Duiven (136 km) tegen 2.152 duiven
🏆 1e Cambrai Natour (136 km) tegen 2.875 duiven
🏆 De twee snelste duiven tegen 5.027 duiven
Twee overwinnaars uit hetzelfde koppel
Het meest bijzondere aan deze prestaties is de afkomst van de twee winnaars. Zowel de winnaar bij de jonge duiven als de winnaar bij de natour werd namelijk gekweekt uit hetzelfde koppel.
De vader is “De 07”, een bewezen topvlieger met onder meer een 1e NPO Châteauroux en 4e NPO Issoudun op zijn palmares.
De moeder is “July”, rechtstreeks afkomstig uit het beroemde topkoppel. Zij is bovendien een halfzus van “Adriaan”, één van de absolute toppers binnen de kolonie die maar liefst drie keer een 1e Provinciaal/NPO wist te winnen.
Deze dubbelslag vanuit Cambrai is dan ook meer dan alleen een mooie uitslag. Twee overwinningen op dezelfde dag, met twee duiven uit hetzelfde koppel, laat zien hoe sterk de basis van deze kolonie nog altijd is.
Jaap, Patrick & Simon, van harte gefeliciteerd met deze fantastische dubbelslag!














